Czy w Pieninach są góry do wspinaczki?

W góry wyjeżdżają zarówno ludzie, którzy lubią po nich chodzić, jak i tacy, którzy wolą się trzymać dolin, ale przy okazji chcą zachwycić oczy tymi niesamowitymi widokami. Jeśli zaliczamy się do tej pierwszej grupy, to zanim wybierzemy się na wakacyjny wyjazd w góry, warto sprawdzić czy znajdziemy tam jakieś szczyty do zdobycia.

Co myślimy o Pieninach?

Jeżeli zastanawiamy się nad podróżą w Pieniny, to warto te plany wcielić w życie. Będziemy mieli tutaj mniejsze i większe góry do zdobycia, a największą z nich będzie Wysoka mająca 1050 metrów. Ale co najważniejsze, przy ładnej pogodzie ze specjalnej platformy na szczycie góry będziemy mogli podziwiać widok na: Tatry, Babią Górę, Gorce czy Pieniny.

To nie wszystko

Kolejnym obowiązkowym punktem w Pieninach powinien być Wysoki Wierch mający 898 metrów. To z niego będziemy mogli podziwia: Trzy Korony, Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki oraz Gorce. Jeśli naprawdę będziemy chcieli, to znajdziemy tu góry, które będziemy mogli zdobywać. Warto zobaczyć, jakie masywy górskie są obowiązkowe do zdobycia w tym rejonie. Zwłaszcza jeśli po wejściu na nie, chcemy cieszyć nasze oczy wspaniałymi widokami.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.