Wodospad Zaskalnik – perła poza szlakiem

Im lepiej przygotujemy się do wyjazdu, im więcej czasu poświęcimy na zapoznanie się z różnymi przewodnikami po okolicy, tym większa będzie szansa na to, że uda nam się trafić na prawdziwe perełki. Dlatego też, warto się odpowiednio przygotować do takiej wyprawy.

Czy szukamy wodospadu?

Jeżeli na miejsce podróży wybraliśmy Beskid Sądecki, to warto wiedzieć, że możemy tutaj znaleźć wiele ciekawych perełek.

Przede wszystkim powinniśmy znaleźć Sopotnicki Potok, bo to właśnie na nim znajduje się Wodospad Zaskalnik o wysokości około 5 metrów. Znajdziemy go w dolnym biegu tego potoku, pomiędzy szczytami Bereśnik i Wysoka.

Różne szlaki

Jeżeli już podjęliśmy decyzję, że chcemy zobaczyć Wodospad Zaskalnik, to warto wiedzieć, że możemy tam dotrzeć niebieskim szlakiem pieszym, czarnym szlakiem rowerowym albo szlakiem konnym.

To oznacza, że będziemy mogli wybrać taką trasę, którą najwygodniej będzie nam się poruszać. Na miejscu poza wodospadem będzie na nas czekała restauracja, leśniczówka, jak i tereny rekreacyjne. Warto poszukiwać takich perełek, bo może się okazać, że to właśnie one sprawią, że dany wyjazd stanie się dla nas niezapomniany.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.