Warunki rowerowe w Pieninach

Wybierając się w góry raczej myślimy o górskich wędrówkach. Faktycznie większość ludzi w ten sposób spędza czas w tych rejonach, jednak warto wiedzieć, że Pieniny mają nam do zaoferowania coś więcej. Przede wszystkim możemy tutaj skorzystać z licznych szlaków rowerowych.

Zwiedzimy więcej

Jeżeli zdecydujemy się na wyprawy rowerowe w Pieninach, to możemy być pozytywnie zaskoczeni ilością tras, jakie będą nam zaproponowane. Co więcej, będą one miały różne długości i stopnie trudności, a to oznacza, że każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Korzystając z takich szlaków rowerowych jesteśmy w stanie zwiedzić znacznie więcej ciekawych miejsc, niż gdybyśmy poruszali się pieszo.

Warto przygotować sobie listę

Bierzemy pod uwagę, że część zwiedzania odbędzie się na rowerze, tak abyśmy byli bliżej natury? Warto wówczas przygotować sobie mapę szlaków, sprawdzić dokąd one prowadzą, jaką mają długość i jaki jest ich stopień trudności. Im lepiej to wszystko do siebie dopasujemy, tym więcej będziemy mieli radości z takiego zwiedzania. Jeżeli nie chcemy zabierać swojego roweru, to możemy go wypożyczyć na miejscu.

Chociażby w schronisku Orlica czy Trzy Korony.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.