W jaki sposób hotel może chronić środowisko i być eko?

Obecnie bardzo dużo mówi się o kwestiach związanych z ochroną środowiska, przez co także i hotele szukają sposobów aby być bardziej eko. Przede wszystkim, najłatwiej jest chyba zacząć od wprowadzenia poprawnej segregacji śmieci, ponieważ sprzyja ona recyklingowi.

Mowa tu nie tylko o podejściu pracowników, lecz również samych gości. Warto informować ich o obowiązku segregowania do czego zmuszać może obecność wyznaczonych do tego koszy.

Pozwoli to nie tylko na poprawę ekologii samego hotelu, ale będzie być może zachętą do wprowadzenia przez gości takiej praktyki w swoim prywatnym życiu.

Hotelarstwo a ekologia – jak dbać o środowisko?

Do kolejnych dobrych praktyk zaliczyć można całkowitą rezygnację z jednorazowych plastikowych naczyń lub też ich zamiana na biodegradowalne wersje.

Mimo wszystko warto jednak stawiać na zastawę wielorazową, choć oczywiście w pewnych sytuacjach zastosowanie tej jednorazowej może być jak najbardziej zasadne. Poprawa dobrostanu środowiska wiązać może się także z zamontowaniem paneli fotowoltaicznych, dzięki którym część używanego w hotelu prądu pochodzić będzie z energii odnawialnej.

Oferta: Hotelowe pakiety pobytowe Pieniny

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.