Trzy Korony – najwyższy szczyt Pienin

Masyw Trzech Koron to jeden z symboli Pienin. Przyciąga on turystów, którzy kochają górskie eskapady. Dostępne są różne szlaki, a sama okolica po prostu zachwyca swoim urokiem o każdej porze roku.

Wynika z tego jasno, że warto zdecydować się na odwiedziny tych okolic. Jednych pociąga spływ Dunajcem, ale dla innych kluczowe jest to, aby odwiedzić górskie tereny. Trzy Korony są w tym zakresie prawdziwą perełką, ponieważ mowa o najwyższym szczycie w tych okolicach.

Wysokość 982 metrów nad poziomem morza nie jest może bardzo imponująca, ale zdobycie tej góry jest dla wielu odwiedzających to miejsce swoistym punktem honoru.
Nie tylko Trzy Korony, czyli Pieniny opłaca się lepiej poznać
Widok jaki rozpościera się ze szczytu Trzech Koron zachwyca i nie ma co do tego wątpliwości. Sama góra nie jest bardzo trudna i jeśli ktoś posiada jakiekolwiek doświadczenie raczej nie zaliczy tego wejścia do najbardziej wymagających w swoim życiu.

Jednakże jak każdej góry, tak i tej w żadnym razie nie wolno lekceważyć. Niestety były już osoby, które w górach poczuły się nazbyt pewne siebie i przyniosło to bardzo konkretne negatywne konsekwencje. Pieniny mają poza Trzema Koronami mnóstwo do zaoferowania, jednakże szczyt ten z całą pewnością warto mieć na swoim koncie jako zaliczony.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.