Szlaki piesze w Pieninach

Zanim wybierzemy się w góry, warto sobie przygotować odpowiednie mapy, które pozwolą nam dotrzeć tam, gdzie sobie zaplanujemy. Im dokładniej będą na nich naniesione wszystkie szlaki, tym łatwiej będzie nam znaleźć ten odpowiedni dla siebie.

Bogaty wybór

Jeżeli postanowiliśmy obecny urlop spędzić w Pieninach, to warto wiedzieć, że będziemy tutaj mieli bogaty wybór różnych szlaków.

Jedne będą krótsze, inne dłuższe. Jedne będą idealne dla początkujących, drugie dla wytrawnych piechurów. Co więcej, mogą one oferować nam różne przewyższenia, a więc wszystko będziemy mogli do siebie dopasować.

Poczytajmy o nich

Zanim wybierzemy się na jakiś szlak, warto najpierw o nim poczytać. Dowiedzieć się, jaki jest poziom jego trudności, czy można się na niego wybrać z dziećmi, czy da się tamtędy przejechać wózkiem. Im lepiej będziemy przygotowani, tym mniej rzeczy nas zaskoczy, kiedy już się znajdziemy na tym szlaku.

Warto zobaczyć jakie szklaki piesze w Pieninach są proponowane i które z nich najczęściej są wybierane. Dodatkowo trzeba sprawdzić, jakie mają oznaczenia na mapie, abyśmy później wiedzieli, gdzie podążać.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.