Szczawnica – perła Pienin

Polskie góry są bogate nie tylko w piękne miejscowości, ale też szlaki turystyczne. Bez wątpienia każdy miłośnik górskich krajobrazów znajdzie coś dla siebie w Szczawnicy, ponieważ ma ona do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o Pienińskim Parku Narodowym, na którego obszarze znajdziemy nie tylko wiele okazów pięknych drzew i roślin, ale też dzikich zwierząt.

Poza tym, decydując się na przechadzkę po parku nie doświadczymy tak dużych tłumów, jakie spotkać możemy zwłaszcza w okolicach Zakopanego.

Co warto zobaczyć w Szczawnicy?

Szczawnica ma do zaoferowania turystom i podróżnikom wiele sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wśród tych bardziej aktywnych można wymienić na przykład spływ Dunajcem.

Bez wątpienia podczas spływu zachwyci nas flora i fauna Pienin, które to przyjdzie nam obserwować z poziomu rzeki. To świetna atrakcja dla całej rodziny, ponieważ na spływ Dunajcem mogą zdecydować się nie tylko dorośli, ale również rodziny z dziećmi. W ten sposób uda się spędzić dzień aktywnie a przy okazji zobaczyć spory kawałek górskiej okolicy.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.