Święta w górach – lokalne tradycje

Pomysł na spędzenie świąt w górach ma sens. Nie trzeba we własnym zakresie szykować potraw, pojawia się też wyborna okazja, by znakomicie wypocząć i niczym się nie przejmować.

To wspaniałe rozwiązanie dla każdego, kto chce się cieszyć wygodą bez zbędnych kompromisów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby okres świąteczny spędzony w hotelu w Pieninach był przesycony polską tradycją.

Zadba o to obsługa, która zapewni adekwatne dekoracje, kolędy i wszystkie inne istotne elementy. To też szansa, by poznać inne niż znane na co dzień lokalne obyczaje.

Świąteczne akcenty, na które warto zwrócić uwagę W różnych rejonach pasm górskich w Polsce można spotkać się z odmiennymi tradycjami i zwyczajami. Część z nich powtarza się w poszczególnych regionach, inne natomiast są zarezerwowane typowo dla danych okolic.

Osoby przebywające w Szczawnicy czy w Pieninach będą mieć szansę zapoznania się z tym, co w święta lubią robić „lokalsi”. Da się to zauważyć chociażby w Boże Narodzenie w rejonie miejscowych niewielkich kościółków, do których drogi przed pasterką są oświetlane pochodniami i dekorowane na różne sposoby.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.