Rezerwat Biała Woda – ostatnie takie miejsce w Pieninach

Wybierając się w góry możemy być pewni, że dookoła będzie nas otaczał niesamowity krajobraz. Krajobraz, który zasługuje na ochronę i z tego powodu możemy w tych rejonach znaleźć sporo różnych rezerwatów. Jednym z nich, obok którego nie można przejść obojętnie, jest Rezerwat Biała Woda.

Gdzie się znajduje?

Rezerwat ten znajduje się w dolinie potoku Biała Woda oraz jego dopływu Brysztańskiego Potoku. Składa się z 4 oddzielnych, ale jednocześnie położonych blisko siebie fragmentów, które oddzielone są pastwiskami i polami uprawnymi. Dzięki powstaniu tego rezerwatu udało się ochronić piękno krajobrazu, z jego nieożywionymi elementami, takimi jak skały wapienne czy kamieniste koryto potoku.

Proponowane szlaki

Jeżeli zechcemy spędzić czas w Rezerwacie Biała Woda, to warto się zastanowić, czy chcemy przemierzać szlaki pieszo czy rowerem. Dzięki temu, łatwiej będzie nam zaplanować odpowiednią trasę, w zależności od tego, co będziemy chcieli zobaczyć. Warto się tutaj wybrać, aby móc podziwiać różne skały wapienne, jak i kaskady oraz potoki.

Jest to miejsce, które pozostawi w naszej pamięci niesamowity ślad, głównie za sprawą niecodziennego krajobrazu.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.