Promenada spacerowa nad Grajcarkiem

Z jednej strony chcemy odpocząć od górskich wędrówek, ale z drugiej nadal mamy ochotę na spacer, podczas którego będziemy mogli podziwiać piękne góry na horyzoncie? Jednym z ciekawych miejsc, które na pewno warto odwiedzić jest Promenada spacerowa nad Grajcarkiem.

Gdzie ją znajdziemy?

Zastanawiamy się, gdzie znajduje się ta Promenada spacerowa? Znajdziemy ją w Szczawnicy, a jest to pięknie przygotowany trakt z widokiem na góry i potok Grajcarka. Możemy tutaj odpoczywać, ciesząc oczy wspaniałymi widokami i jednocześnie wdychając świeże powietrze. Szczawnica, hotele, atrakcje turystyczne, restauracje, jest tego tutaj w bród.

To warto wiedzieć

Promenada nad Grajcarkiem ma długość około 1800 metrów, co sprawia, że należy ona do jednych z najdłuższych w naszym kraju.

Zaczyna się przy dolnej stacji kolejki na Palenicę, biegnie wzdłuż potoku Grajcarka, a z drugiej strony łączy się ze ścieżką pieszo – rowerową prowadzącą wzdłuż Dunajca na Słowację. Nie ulega wątpliwości, że Promenada ta, będzie idealnym miejscem na odpoczynek. Liczne ławki dadzą nam możliwość przystanięcia i cieszenia się tym, co nas otacza. Uroku dodają jej również mostki, dzięki którym możemy znaleźć się raz z jednej, raz z drugiej strony potoku.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.