Popradzki Park Narodowy – ciekawe fakty

W górach jest wiele różnych miejsc, które warto zwiedzić. Jednym z nich z pewnością będzie Popradzki Park Narodowy, który uznawany jest za jeden z najstarszych parków krajobrazowych na tym terenie.

Poczytajmy o nim

Im więcej będziemy czytać na temat tego parki narodowego, tym większa będzie szansa, że faktycznie będziemy chcieli go zwiedzić. Tym bardziej, że park ten jest położony w dorzeczu trzech rzek: Kamienicy, Dunajca i Popradu.

Co więcej, będziemy tutaj mogli podziwiać również jeziorka osuwiskowe.

Wody mineralne

Warto wiedzieć, że w parku tym znajdziemy także wody mineralne, które bogate są w niezwykle ważne dla naszego organizmu minerały.

Z pewnością jest to jedno z najważniejszych bogactw, jakie może nam zaoferować Popradzki Park Narodowy i trzeba z tego korzystać. Im więcej będziemy wiedzieli na temat piękna tego parku i bogactwa jego flory i fauny, tym większą zyskamy pewność, że powinniśmy go zwiedzić, wybierając się w tamtejsze góry.

Tym bardziej, że będziemy tutaj mogli korzystać ze szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich, ale również konnych. Jak i ze specjalnie przygotowanych ścieżek dydaktycznych.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.