Od czego uzależniona jest doba hotelowa?

Doba hotelowa to w zasadzie czas, w którym można przebywać w hotelowym pokoju. Każdy hotel może ustalić różne widełki godzinowe, jednak zazwyczaj są to godziny między dwunastą a czternastą. Warto też pamiętać o tym, że niekiedy zdarzyć mogą się opóźnienia związane z wydawaniem pokoju, zwłaszcza jeśli ekipa sprzątająca będzie miała ręce pełne roboty. O ile poza sezonem możliwość naginania doby hotelowej jest jeszcze możliwa, nie ma na nią raczej miejsca we wakacje.

O czym pamiętać wybierając hotel?

Podróżując należy zatem wziąć pod uwagę także takie kryterium jak doba hotelowa. Jeśli w planach mamy podróż nocą warto porządnie wyspać się jeszcze przed jej rozpoczęciem lub w trakcie. Dzięki temu uda nam się uniknąć sennego oczekiwania w hotelowym lobby na przykład na rzecz skorzystania z atrakcji – basenu czy baru. Z udogodnień hotelu warto zatem korzystać nawet przed rozpoczęciem doby hotelowej, o ile oczywiście jest taka możliwość.

Bez wątpienia, w przypadku planowania podróży warto skontaktować się z hotelem w celu ustalenia dokładnej godziny przyjazdu.

Hotel Szczawnica Pieniny

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.