Kiedy hotel może odmówić przyjęcia rzeczy do depozytu?

Wiele hotelowych pokoi posiada sejfy, jednak nie jest to oczywiście normą. Co w przypadku gdy mamy przy sobie coś cennego i obawiamy się kradzieży, a nie mamy dostępu do sejfu? W takich przypadkach można próbować zostawienia rzeczy jako depozytu w hotelu. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to gwarantowana usługa, a przez to czasem może być ona odmawiana. Najczęściej, hotel nie decyduje się na przyjmowanie rzeczy do depozytu jeśli są one naprawdę dużej wartości.

W przypadku niechcianej kradzieży, to właściciel hotelu może zostać pociągnięty do odpowiedzialności, mimo że zgodził się jedynie na prośbę klienta.

Depozyt – czy warto z niego korzystać?

Możliwość deponowania różnych rzeczy jest niezwykle przydatna, dobrze jednak wiedzieć, że nie wszystko się do tego nadaje. Hotele mają prawo odmowy udzielania depozytu, na przykład wtedy kiedy jego wartość jest bardzo wysoka. Inną sytuacją, w której odmawiają jest chociażby brak odpowiednich warunków do przechowywania.

Wybierając się w podróż, dobrze zatem dokładnie przemyśleć co ze sobą zabieramy, a najlepiej zrezygnować z cennych dla nas rzeczy.

Oferty hoteli w górach

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.