Co warto zobaczyć w Pieninach

Ludzie, którzy chcą porządnie odpocząć mają do wyboru wiele opcji. Jedni decydują się na wyjazd nad morze, inni preferują jeziora, a jeszcze inni czują się najlepiej w górach.

Możliwości w tym zakresie jest sporo, ponieważ Polska jest miejscem pełnym ciekawych destynacji turystycznych. Warto je odwiedzać, aby cieszyć się widokami, odpoczynkiem i pięknem polskiej natury.

Do turystycznych perełek naszego kraju bez cienia wątpliwości zaliczają się Pieniny. Te górskie tereny są pełne atrakcji, z których chętnie korzysta rosnące grono turystów polskich i zagranicznych.

Górskie widoki i rzeczne uroki czekają na gości Mówiąc o Pieniach, trzeba wspomnień o Trzech Koronach, które stanowią najwyższy szczyt w tych wyjątkowych górach. Nie brakuje doskonale przygotowanych stoków narciarskich, które w okresie zimowym są po prostu rajem dla narciarzy.

Spływy Dunajcem również cieszą się wielkim powodzeniem. Warto przyjrzeć się samej rzece i jeśli ktoś ma ochotę zdecydować się na bezpieczny spływ pod okiem doświadczonych flisaków.

Oprócz tego trzeba po prostu z uwagą się rozglądać, ponieważ miejsc wartych zobaczenia jest w Pieninach bardzo wiele.

Zofia
W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Kilka razy w miesiącu po pracy chodzi na siłownię oraz na jogę i pilates.